links - portal internetowy - serwis - strona - www - https - strona - klik - to - www
Mieszkanie dla studenta
Przychodzi moment, kiedy nasze dzieci dorastają i wybierają się na studia. Zazwyczaj uczelnia znajduje się daleko od domu i powstaje pytania, gdzie młody człowiek ma mieszkać. Prosta odpowiedź, że w akademiku, nie zawsze wystarcza. Po pierwsze miejsc w akademikach jest niewiele, a poza tym ceny w akademikach nie są niskie. Może warto w takim wypadku pomyśleć o mieszkaniu? I to nie o wynajęciu mieszkania, ale zakupie własnego? Owszem jest to spory wydatek, ale comiesięczne opłaty za wynajęty lokal też nie są małe. W wypadku kupna małego mieszkania dla studenta zaciągniemy zapewne jakiś kredyt. Raty, które będziemy płacić, będą zapewne zbliżone od opłat za wynajmowany lokal, a my przecież będziemy inwestować w swoje mieszkanie. Poza tym, jeśli młody człowiek jeden z pokoi wynajmie sprawdzonej osobie, koszty będą jeszcze mniejsze. W przyszłości mieszkanie będzie mogło dalej służyć naszemu dziecku, albo będziemy je wynajmować. Inwestycja w nieruchomość nie jest złym pomysłem. Urządzenie takiego mieszkania też nie jest zbyt kosztowne. Młodzi ludzie nie mają nadmiernych wymagań i potrafią, posiadając niewielką nawet sumę pieniędzy, rozsądnie je umeblować i wyposażyć. Mnóstwo jest na rynku niedrogich, funkcjonalnych mebli, które doskonale będą wyglądać w mieszkaniu młodego człowieka. Podobnie jest z podstawowymi urządzeniami. Można poświęcić trochę czasu i wykorzystując promocje, przeceny i okazje, sensownie wyposażyć w podstawowe sprzęty, mieszkanie dla studenta.
Kamienica
Kiedy krążymy zawiłymi uliczkami, w starszych częściach miast, często spoglądamy w okna kamieniczek i u niejednego pojawia się kusząca myśl, czy nie warto tu zamieszkać. Stare kamienice posiadają niesamowity klimat, nastrój, tajemnicę. Są to najczęściej „miejsca z duszą”, które tylko czekają na odpowiednią osobę, która doceni ich urok i niepowtarzalność. Niełatwo jest kupić mieszkanie w kamienicy, ale jeśli mamy odrobinę szczęścia, możemy stać się jego szczęśliwym posiadaczem. Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że oprócz pozytywnych cech mieszkania, takich jak niestandardowa wysokość, ciekawy układ pomieszczeń i styl, będziemy musieli dokonać gruntownych zmian. Na pewno niektóre ściany trzeba wyburzyć, by uzyskać większą przestrzeń. Mieszkania w kamienicy były po wojnie dzielone tak, by uzyskać lokal dla większej liczby rodzin. Dzisiaj, kiedy dążymy w architekturze do uzyskania dużej ilości wolnej przestrzeni, niektóre ściany powinniśmy wyburzyć. W takiej sytuacji dobrze jest poprosić o konsultację architekta. Zapewne należy też gruntownie popracować nad zmianą instalacji elektrycznej i hydraulicznej, żeby w trakcie przyszłego użytkowania, nie spotkały nas jakieś przykre niespodzianki. Potem można zastanawiać się nad stylem urządzenia. Aranżacja wnętrz zależy od naszego gustu, ale w tego typu mieszkaniach doskonale sprawdza się połączenie tradycji z nowoczesnością.
Letnisko
Słowo letnisko kojarzy nam z klimatami, rodem z Czechowa, z letnimi dniami, wypełnionymi sąsiedzkimi spotkaniami, leniwym piciem herbaty na osłoniętym kwiatami ganku, rozmowami i zapachem traw. Mówiąc mniej poetycko letnisko jest domem, do którego przyjeżdżamy ma letnie miesiące, by odpocząć od męczącego zgiełku miasta i pobyć trochę na łonie natury. Oczywiście dom na wakacje nie musi byś szczególnie komfortowy. Zresztą, nie ukrywajmy, niewiele osób stać na posiadanie dwóch domów. Na pewno jednak możemy mieć niewielką działkę z domkiem letniskowym, urządzonym skromnie i funkcjonalnie. Takiego domku możemy szukać w niewielkiej odległości od dużych miast, ale możemy też się udać w rejony bogate w lasy, jeziora, nieskażoną jeszcze naturę. Oczywiście, jeśli wybierzemy miejsca mało znane turystom, cena działki na pewno nie będzie zawrotna, a i może nam się uda kupić działkę z jakąś starą wiejską chatą, przeznaczoną do remontu. Wtedy możemy urządzić sobie prywatny azyl. Remont nie powinien wiele kosztować i warto korzystać w tym wypadku z miejscowych fachowców i materiałów dostępnych na miejscowym rynku. Dom letniskowy lubi naturalne materiały, jak: drewno, kamień, wiklina, glina, len, bawełna, wełna. Prosta konstrukcja, niewiele mebli, dobrze wykonane poszczególne elementy wystroju, wygodne meble, uczynią z naszego domu dobre miejsce do odpoczynku.